English Turkish

Tarihçe

1969 yılında Şadan Çetin tarafından İstanbul’un o yıllarda en meşhur semti ve pasajı olan Osmanbey Pilavcı Pasajı‘nda kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren yüksek kalite ve işçiliğe verdiği önem Şadan Saat’in müsterileriyle kuşaktan kuşağa devam eden bir bağ kurmasını sağlamıştır.

Faaliyet göstermeye başladığı o yıllardan itibaren siyaset, sanat ve cemiyet hayatından birçok isimle müşteri portföyünü oluşturmaya başlamış, adını duyurmustur. Ayrıca o yıllarda birçok lüks saat ve aksesuar markasını mağazasında barındıran ilk firmalardan biridir.

Kurucusunun o yıllardaki tecrübesi, azmi, inancı ve başarılı geçmişiyle Şadan Saat bu sektörde en önde gelen saat firmaları arasında yer almaya başlamış ve alanında lider olma vizyonuyla faaliyetlerine devam etmiştir.

Şadan Saat; Anadolu yakasındaki müşterilerimizin taleplerine karşılık vermek için 2.şubesini Suadiye Bağdat Caddesi‘nde hizmete sokmuştur. Daha sonra 3.mağazasısını Akmerkez alışveriş merkezinde acmıstır.

Şadan Saat bugün halen İstanbul’un en lüks ve kaliteli alışveriş yerleri olan; Kanyon AVM, Suadiye Bağdat Caddesi ve Etiler Akmerkez AVM de bulunan 3 adet mağazalarıyla Saat tutkunlarına hizmet vermektedir.

Ayrıca 40 yılı aşkın süredir edinilen deneyimi sayesinde özel müşterilerinin ev ve iş yerlerine özel sunum faaliyetlerine devam etmektedir.

Şadan Saat, satış sonrası hizmet ve güvenirlik konusundaki hassasiyeti ile her zaman kurumsal yaklaşımını ön planda tutarak saat mağazacılığından daha çok saat tutkunlarına lüks hizmet sunan bir marka olarak bugünkü faaliyetlerine devam eden bir markadır.

Kurucusu Şadan Bey bugün de engin deneyim ve birikimleriyle Şadan Saat’in yolunu aydınlatmaya ve ikinci kuşak oğullarına yol göstermeye devam ediyor. Ve bugünkü başarısını 44 yıllık deneyim, tecrübe ve dürüst çalışma anlayışına bağlıyor.